Opýtajte sa! 0907 66 22 32
info@aquareina.sk

Kontrolujte tlak hustenia

//Kontrolujte tlak hustenia
Kontrolujte tlak hustenia2018-09-02T18:21:57+02:00

Kontrolujte tlak hustenia

UPOZORNENIE! Tlak hustenia musí byť vždy meraný pri studených pneumatikách!

Okolitá teplota má významný vplyv na tlak vzduchu v pneumatikách. Teplota v teplej garáži môže byť až o 30 °C vyššia než vonku. Pokiaľ je tlak vzduchu v pneumatikách meraný v garáži, bude príliš nízky pre vonkajšie teploty.

Napríklad: teplota v garáži je 20 °C, zatiaľ čo vonku je -10 °C. Pokiaľ je tlak vzduchu v pneumatikách upravovaný v garáži, musí byť o 0,3 baru vyšší, než je jeho odporúčaná hodnota, aby hustenie pneumatík vyhovovalo vonkajším teplotám. Vplyv vonkajšej teploty na tlak vzduchu v pneumatikách pre osobné vozidlá je približne 0,1 baru na 10 °C.

Okrem správneho tlaku hustenia by mali vodiči zaručiť, že smerové pneumatiky sú namontované na ich vozidlo v správnom smere otáčania. Ten je naznačený šípkou na bočnici.

Aby sa predĺžila životnosť pneumatík, mala by sa pozícia pneumatík medzi prednou a zadnou nápravou meniť po každých 5 000 až 10 000 prejdených kilometrov. Vďaka tomu sa pneumatiky budú opotrebovávať rovnomernejšie a zmenšia sa rozdiely v ich opotrebovaní.

Odporúčame, aby ste sa v priebehu prvých 500 kilometrov jazdy so zimnými pneumatikami M+S vyhýbali prudkému zrýchľovaniu a brzdeniu. Plynulé brzdenie predlžuje životnosť hrotov: hroty sa bezpečne usadia na správne miesto.